Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
Pytania do burmistrza

burmistrz Dobrej

Szanowni Państwo

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie dotyczące pracy naszego samorządu, to serdecznie zapraszam

Burmistrz Dobrej  
Tadeusz Gebler  

Kategorie
Inne... [36]
Kategoria: Ekologia
Autor: paweł | Data: 2008-12-26 17:25:42 | Kategoria: Ekologia
Pytanie:
Witam.Panie burmistrzu dlaczego po podlaczeniu do kanalizacj miejskiej brzydko mowiac smierdzi w domu.Podkreslam ze ten problem dotyka okolo 50% podlaczonych.Moze to wina "fachowców" a moze oszczednosci na pompach przepompowujacych nieczystodci.pozdrawiam
Odpowiedź:

Szanowny Panie Pawle

Problem „nieprzyjemnych zapachów" wydobywających się z sieci kanalizacyjnej pojawił się w po zrealizowaniu II etapu kolektora sanitarnego w Dobrej i cyklicznie pojawia się z różnym nasileniem po oddaniu do eksploatacji następnych odcinków budowanych etapami kanalizacji sanitarnej. Wynika to z nieprawidłowego użytkowania kolektora. Są niestety przypadki, kiedy właściciele nieruchomości „ociągają" się z przyłączeniem domowych instalacji sanitarnych do zbiorczego kolektora. Ścieki domowe poprzez gromadzenie w zbiornikach bezodpływowych (szambach) co pewien czas odprowadzają własnymi pompami do przykanalików doprowadzonych do każdej posesji. Ścieki te charakteryzują się tym, iż po pewnym czasie ulegają procesom gnilnym i wydają nieprzyjemną woń. Takie „stare" przepompowywane ścieki zanim trafią kolektorem do oczyszczalni wydzielają na każdym odcinku kolektora ową woń, która wkrada się do przykanalików oraz do instalacji domowych, w tym do odcinków odpowietrzających i w efekcie do kanałów wentylacyjnych.

Z procederem przepompowywania ścieków z szamb tut. Urząd oraz Zakład Gospodarki Komunalnej stara się „walczyć", jednak jak wspomniałem zjawisko to okresowo nasila się po każdej zakończonej budowie kanalizacji sanitarnej. Pragnę dodać, iż obecnie trwają przygotowania do kompleksowej kontroli na terenie Dobrej w zakresie gospodarki wodno-ściekowej, dotyczącej w szczególności przyłączeń posesji do zbiorczego kolektora.

Burmistrz Dobrej
Andrzej Piątkowski

Autor: romek | Data: 2008-07-21 17:26:09 | Kategoria: Ekologia
Pytanie:
Witam Panie Burmistrzu chciałbym naswietlić problem dzikiego składowiska smieci nad zbiornikiem jeziorsko w miejscu kiedyś stał kontener nieopodal wyspy wydaje mi sie ze ktoś powinien się tym zająć bo najlepiej to o nas nieświadczy w oczach turystów droga dojazdowa też pozostawia wiele do życzenia ale to inna historia. Z góry dziekuje za interencje.
Odpowiedź:

Szanowny Panie Romku!

Porusza Pan bardzo trudny problem, który bulwersuje wielu mieszkańców naszej gminy oraz turystów. Zdaję sobie sprawę jakie są oczekiwania społeczności lokalnej wobec mnie i Rady Miejskiej Dobrej w tym zakresie. Od początku kadencji podejmujemy działania zmierzające do stworzenia dogodnych warunków do rozwoju turystyki i agroturystyki ze szczególnym uwzględnieniem terenów wokół Zbiornika Jeziorsko, do których można zaliczyć:

- przejęcie od RZGW terenów powyżej spiętrzenia wody 121,5m,
- wspólnie z RZGW organizowanie sprzątania terenu,
- przygotowywanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego pod rozwój turystyki,
- nawiązywanie współpracy z Gminą Warta, Gminą Pęczniew, Starostwem Tureckim oraz Wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim w celu przygotowania i realizacji strategii działania w tym zakresie.

Odnośnie ustawienia kontenera, wie Pan doskonale, że była taka próba. Efekt był taki, że kontener bardzo szybko był zapełniony, stał się po prostu wysypiskiem śmieci dla okolicznych mieszkańców.

Zobowiązuję się jednak do poprawy istniejącego stanu.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Dobrej

Autor: Jarosław | Data: 2008-05-21 17:26:39 | Kategoria: Ekologia
Pytanie:
Panie Burmistrzu, czy nie szkoda było tych ogromnych, wieloletnich drzew, wyciętych podczas prac przy rowie biegnacym miedzy stawami? Pozdrawiam.
Odpowiedź:

Szanowny Panie Jarosławie

W pełni podzielam Pana wątpliwości dotyczące wyciętych drzew przy rowie łączącym parki w Dobrej. Pragnę jednocześnie wyjaśnić, że wycięte topole stwarzały szczególne zagrożenie dla budynku Państwa Palczewskich oraz stojącego obok transformatora. Jednocześnie informuję, że właściciel gruntu, na którym znajdowały się topole, odpowiednio zagospodaruje wolny teren. Jak z powyższego wynika, są szczególne sytuacje, w których należy dokonywać trudnych wyborów.

Z poważaniem
Andrzej Piątkowski

Strony: [1] [2] [3] [4]
reklama:
Zadaj pytanie burmistrzowi
Czerwonym kolorem oznaczono pola wymagane!
Burmistrz odpowiada na pytania w ciągu 30 dni.
Kalendarz imprez na 2019 rok
Kalendarz imprez na 2019 rok_2
<< 2020 >>
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Strona Główna | Redakcja | Regulamin | Polityka Prywatności
© 2008-2020 dobra24.pl
Inspektorem ochrony danych jest Pani Ewa Galińska.
Kontakt mailowy ispektor@osdidk.pl tel. 531 641 425
software, design, hosting by Dobranet.pl