Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
Pytania do burmistrza

burmistrz Dobrej

Szanowni Państwo

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie dotyczące pracy naszego samorządu, to serdecznie zapraszam

Burmistrz Dobrej  
Tadeusz Gebler  

Kategorie
Inne... [36]
Kategoria: Komunikacja i drogi
Autor: mieszkaniec | Data: 2013-03-04 12:36:15 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam
Kiedy będzie przejezdna droga w Strachocicach kolonia???. Proszę nie odpowiadać że robimy kolejny projekt. Proszę o odpowiedź kiedy będzie przejezdna. Drugie pytanie który z pracowników Urzędu Gminy jest upoważniony do odbioru faktur za naprawę zawieszenia w samochodach uszkodzonych na drodze gminnej.
Proszę o konkretną i jednoznaczną odpowiedź.
pozdrawiam
mieszkaniec
Odpowiedź:

Szanowny Mieszkaniec Wsi Strachocice Kolonia!


W odpowiedzi na pytanie dotyczące przejezdności  drogi we Wsi Strachocice Kolonia informuję, że :
- Pana stwierdzenie, że droga jest nieprzejezdna  traktuję jako wyjątkowo złośliwe i niezgodne ze stanem faktycznym drogi,
- w każdym roku po zimie na drogach o nawierzchni żwirowej zawsze pojawiały się i będą nadal pojawiały się pewne utrudnienia (koleiny, dziury po kałużach, nierówności ), które w pewnym stopniu zmuszają użytkowników dróg do dostosowania prędkości jazdy do warunków istniejących na drodze,
- prace poprawiające stan dróg będą możliwe do przeprowadzenia wtedy, kiedy będzie możliwość wprowadzenia do tych prac odpowiedniego sprzętu (równiarki) podobnie jak w minionych latach,
- wszystkie wątpliwości i uwagi dotyczące stanu dróg proszę kierować w pierwszej kolejności do Pani sołtys, która jest w stałym kontakcie z pracownikiem urzędu odpowiadającym  za utrzymanie dróg, Panem Jerzym Olejnikiem,
- w sprawie uszkodzeń pojazdów na drogach gminnych proszę kontaktować się z Panem Jerzym Olejnikiem,
- w sprawie wymiany nawierzchni drogi informuję, że nie będzie kolejnego projektu remontu drogi bo projekt, którym dysponujemy jest wystarczający i jest  jednym z czterech projektów remontów dróg, które są planowane w najbliższych latach (nie mogę jednak określić dokładnego  terminu).

Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

Burmistrz Dobrej

Autor: Mieszkanka | Data: 2013-02-25 16:11:29 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam. Panie Burmistrzu,mam pytanie odnośnie oświetlenia na środkowym odcinku ul. Kilińskiego. Już od Jakiegoś czasu panują tam "egipskie ciemności", jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierowców. Czy wiadomo kiedy będzie naprawiona ta awaria?
Odpowiedź:

 

Szanowna Pani

Dziękuję za zgłoszenie problemu związanego brakiem oświetlenia na ulicy Kilińskiego. 

Informuję, iż Gmina Dobra należy do Spółki "Oświetlenie Uliczne i Drogowe" sp. z o.o., która swiadczy usługę oświetleniową dla Gmin do niej należących. Wszelkie informacje na temat awarii, braku oświetlenia itp. natychmiast zgłaszamy do odpowiedniego wydziału w/w Spółki. Awaria na ulicy Kilińskiego została również zgłoszona i w dniu wczorajszym t.j. 25 lutego b.r. została usunięta.

Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

Burmistrz Dobrej

 

Autor: natalia | Data: 2012-12-21 19:04:16 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam mam prośbę do pana a mianowicie:proszę o wyrównanie drogi piaskowej obok Banku ponieważ najpierw było błoto i auto zakopywało się a teraz są tak straszne koleiny zmarznięte że auto trze się i można coś urwać ja muszę wyjeżdżać codziennie i ostatnio urwałam zderzak auta nie zostawię na parkingu ponieważ są mrozy Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby
Odpowiedź:

W odpowiedzi na Pani prośbę dotyczącą złego stanu drogi za bankiem uprzejmie informuję, że przy tej drodze prowadzony jest remont budynku co niewątpliwie powoduje zwiększenie ruchu pojazdów, w tym ciężarowych, które pogarszają stan tej drogi. Wiosną planowany jest remont tej drogi (wymiana nawierzchni). Za obecne utrudnienia bardzo przepraszam.

 

Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

Burmistrz Dobrej

Autor: Mieszkaniec | Data: 2012-03-15 08:20:36 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Panie Burmistrzu jestem mieszkańcem miejscowości Strachocice kolonia i pytam jak długo mamy jeździć po tej dziurawej drodze!!!! w końcu mamy 21-wszy wiek zdjęcia wysłaliśmy tej dziurawej drogi do wojewody wlkp i Ministra Nowaka niemożna pożądanie tego naprawić a nie przysyłać równiarkę !!! która tylko przegarnie ten piasek (to jakaś prowizorka szanowny panie), oczywiście to niewielki wydatek dla gminy, a może mamy rachunki za naprawę zawieszenia w samochodzie wystawiać na gminę Pzdr.
Odpowiedź:
Szanowny Panie
 
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące zmiany nawierzchni na drodze w m. Strachocice Kolonia informuję, że w roku 2013 zostanie opracowana dokumentacja na w/w inwestycję.
 
Z poważaniem
Andrzej Piątkowski
Burmistrz Dobrej
Autor: x | Data: 2012-03-13 20:47:13 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
czy auta ciężarowe kiedykolwiek przestaną jezdzić przez wieś Ostrówek ? jest to droga do 10 ton , na drodze robią się dziury i nie ma kto załatać...
Odpowiedź:
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące poruszania się samochodów ciężarowych o tonażu powyżej 10 ton na drodze w Ostrówku pragnę wyjaśnić, że wszystkie obowiązki wynikające z konieczności oznakowania tej drogi wypełniliśmy, włącznie z prośbą kierowaną do policji o stały nadzór nad ruchem na tej drodze. Teraz oczekujemy na pomoc mieszkańców w tej sprawie.
 
Z poważaniem
 
Andrzej Piątkowski
Burmistrz Dobrej
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
reklama:
Zadaj pytanie burmistrzowi
Czerwonym kolorem oznaczono pola wymagane!
Burmistrz odpowiada na pytania w ciągu 30 dni.
Kalendarz imprez na 2019 rok
Kalendarz imprez na 2019 rok_2
<< 2020 >>
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Strona Główna | Redakcja | Regulamin | Polityka Prywatności
© 2008-2020 dobra24.pl
Inspektorem ochrony danych jest Pani Ewa Galińska.
Kontakt mailowy ispektor@osdidk.pl tel. 531 641 425
software, design, hosting by Dobranet.pl