Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
Pytania do burmistrza

burmistrz Dobrej

Szanowni Państwo

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie dotyczące pracy naszego samorządu, to serdecznie zapraszam

Burmistrz Dobrej  
Tadeusz Gebler  

Kategorie
Inne... [36]
Kategoria: Komunikacja i drogi
Autor: Mieszkanka | Data: 2010-01-06 20:22:55 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Panie Burmistrzu, czy tej zimy zostaną odśnieżone drogi na działkach czy to nie leży w Pańskiej gestii, bo tymi ulicami nie da się jeździć!
Odpowiedź:

Szanowna Pani

Odpowiadając na Pani pytanie dotyczące odśnieżania ulic na działkach uprzejmie informuję, że:
- odśnieżanie ulic i dróg gminnych jest zadaniem gminy,
- w dniu 7 stycznia 2010 roku osobiście sprawdziłem wszystkie ulice w naszym miasteczku i zgadzam się z Panią, że zalega na nich śnieg,
- stwierdzenie Pani, że po tych ulicach nie da się jeździć jest niewątpliwie przesadzone,
- poważną trudność do odśnieżania pługiem stwarza śnieg zgarnięty z chodników na ulice, który przy odśnieżaniu pług zepchnie na chodnik, gdyż ulice są bardzo wąskie,
- sądzę, że przy obecnej pokrywie śniegu z zachowaniem ostrożności można się poruszać samochodami po wszystkich ulicach naszego miasta.
Za utrudnienia bardzo przepraszam i proszę o wzięcie pod uwagę faktu, że jest zima. W pierwszej kolejności troszczymy się o chodniki i tym wszystkim, którzy wzorowo wywiązują się z obowiązku oczyszczania chodników z lodu i śniegu przed swoimi posesjami serdecznie dziękuję.

Z poważaniem
Burmistrz Dobrej
Andrzej Piątkowski

Autor: Bożena | Data: 2009-12-08 13:12:15 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam Pana Panie Burmistrzu!!! Mam tylko jedno pytanko ale jak ważne dla zdrowia i życia nie tylko mieszkańców naszej gminy ale dla wszystkich przemieszczających się drogą Dobra-Sieradz!!! Czy wreszcie zrobicie modernizacje skrzyżowania we wsi Dąbrowa(światła lub rondo)??? W miniony poniedziałek znów był tam wypadek. Mieszkańcy tej wsi mówią,że prawie codziennie auta dosłownie "przelatują" przez to skrzyżowanie nie zatrzymując się na stopie.Czy naprawde Panu Burmistrzowi nie zależy na życiu mieszkańców gminy i (można powiedzieć) całej Polski, gdyż to jest droga krajowa łącząca północ-południe!??? Pozdrawiam i czekam na rzetelną odpowiedź!!!
Odpowiedź:

Szanowna Pani Bożeno

Doskonale rozumiem Pani niepokój i zatroskanie o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Dąbrowie. Jednak jest to problem bardzo złożony, otóż:

- na w/w skrzyżowaniu krzyżują się dwie drogi krajowa i wojewódzka, któych zarządcami są Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu oraz Dyrekcja Dróg Wojewódzkich,
- jak z powyższego wynika za bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu odpowiada zarządca wyższej kategorii drogi tzn. GDDKiA w Poznaniu,
- od przynajmniej 7 lat jeszcze jako radny powiatowy składałem interpelacje w tej sprawie,
- w roku 2007 wczesną wiosną doszło do ważnego spotkania na w/w skrzyżowaniu przedstawicieli: GDDKiA w Poznaniu, Dyrekcji Dróg Wojewódzkich w Kole, Komendy Powiatowej Policji w Turku i Gminy Dobra, na którym postanowiono o podjęciu skutecznych działań w celu poprawy bezpieczeństwa,
- pierwszym działaniem było dołożenie znaków poziomych na jezdni,
- kolejnym działaniem było zamontowanie świateł pulsujących na drodze wojewódzkiej,
- kolejnym bardzo ważnym działaniem było przygotowanie przez GDDKiA w Poznaniu dokumentacji włącznie z pozwoleniem na budowę ronda, która czeka na realizację tej inwestycji,
- wielokrotnie prowadziłem i nadal prowadzę negocjacje zmierzające do rozpoczęcia tej inwestycji, która w sposób znaczący poprawi bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu.
Jak z powyższego wynika decyzje w tej sprawie muszą zapaść w GDDKiA w Poznaniu. Ja podobnie jak Pani kiedy słyszę, że jedzie karetka lub straż w kierunku Warty, mam natychmiast jedno skojarzenie: "skrzyżowanie w Dąbrowie".
Odpowiadam jednoznacznie. Bardzo mi zależy na poprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Dąbrowie i sądzę, że nie jestem bezczynny. Bardzo mnie niepokoi zachowanie kierujących pojazdami, którzy nie potrafią, czy nie chcą zachować podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Z poważaniem
Burmistrz Dobrej
Andrzej Piątkowski

Autor: Marek | Data: 2009-11-26 19:37:35 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam Panie Burmistrzu mam do pana pytanie czy nie mozna zrobic drogi asfaltowej od cmentarza w dobrej przez moczydla az do dabrowicy albo przynajmniej jej poprawic poniewaz tam nawet autobus szkolny jezdzi i duzo osob to droga jezdzi a jeszcze troche a sie wogole tam nie przejedzie same dziury i nic wiecej moze by do tego projektu sie nawet dolozyla gmina przykona i inaczej by sie odrazu jezdzilo a takto to tlko idzie na tej drodze kola urwac od tych dziur prosze o odpowiedz i rozpatrzenie mojej prosby Pozdrawiam
Odpowiedź:

Szanowny Panie Marku


Odpowiadając na Pana pytanie dotyczące stanu drogi Dobra-Moczydła uprzejmie wyjaśniam, że:

- wymieniona przez Pana droga w każdym roku jest naprawiana, co pociąga za sobą duże koszty, które są związane z koniecznością nawożenia w/w drogi tłuczniem lub melafirem,

- wiem, że najlepszym sposobem byłaby nawierzchnia asfaltowa, która jednak nie jest planowana na najbliższe dwa lata.

Z poważaniem
Burmistrz Dobrej
Andrzej Piątkowski

Autor: Andrzej Tyczyno | Data: 2009-08-15 12:06:59 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Panie Burmistrzu. Po ułożeniu na ulicy Beznazwy, albo Bankowej (choć ostatnio sugerowana jest Komajdowa) kanalizacji sanitarnej jej gruntowa nawierzchnia została zdewastowana. Dotychczasowy spad w kielrunku ulicy narutowicza został zniwelowany, a studzienka wraz z kanalizacją deszczową zniszczona. Tym samym toniemy w błocie, a kałuże po deszczu stoją po kilka dani. Na dodatek wyboje stają się coraz trudniejsze do przebrnięcia dla samochodów mieszkanców posesji zanjduujących się przy tej ulicczce. Jesteśmy w gorszej sytuacji od mieszkanców najbardziej zapyziałych miejscowości. Tam przynajmniej raz czy dwa razy do roku przejdzie równiarka. My na to (co widać, słychać i czuć) nie możemy liczyć. Może by tak włączyć nas do Długiej Wsi? Sołtys by nas wówczas na sesji reprezentował i coś dla nas wywalczył.
Odpowiedź:
Szanowny Pan Andrzej Tyczyno
 
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące złego stanu drogi dojazdowej do Państwa posesji informuję, że w bieżącym roku budżetowym jest brak środków finansowych na wykonanie wskazanych przez Pana prac. Pytanie Pana przyjmuję jako wniosek do budżetu na rok 2010.
 
Z poważaniem
Burmistrz Dobrej
Autor: Iwona | Data: 2009-05-11 22:33:21 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam Pana ,mam pytanie dotyczące chodnika na Długiej Wsi(w strone przykony)bo zakończony jest przy p.Jasnowskiej,a krawężniki przy p.Chudzik i dalej nie ma już niczego,a ja mam dwojke małych dzieci i wracając z nimi z przedszkola do domu jest tam bardzo NIEBEZPIECZNIE ze wzgledu na pędzące wręcz samochody.Czy będa prowadzone tam jakieś inwestycje i w jakim terminie???pozdrwiam.
Odpowiedź:

Szanowna Pani Iwono

Podzielam Pani troskę o bezpieczeństwo poruszających się osób wzdłuż jezdni po ulicy Długa Wieś. Jednocześnie pragnę wyjaśnić, że wielokrotnie wskazywałem zarządcy drogi powiatowej Panu Staroście Tureckiemu na konieczność dokończenia rozpoczętego chodnika. Wielokrotnie przesyłaliśmy do Starostwa interpelację radnych w tej sprawie. Mam nadzieję, że Zarząd Starostwa Tureckiego podejmie działania zmierzające do poprawy istniejącego stanu pobocza na wskazanym odcinku przez Panią.

 

Z poważaniem
Burmistrz Dobrej

Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
reklama:
Zadaj pytanie burmistrzowi
Czerwonym kolorem oznaczono pola wymagane!
Burmistrz odpowiada na pytania w ciągu 30 dni.
Kalendarz imprez na 2019 rok
Kalendarz imprez na 2019 rok_2
<< 2020 >>
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Strona Główna | Redakcja | Regulamin | Polityka Prywatności
© 2008-2020 dobra24.pl
Inspektorem ochrony danych jest Pani Ewa Galińska.
Kontakt mailowy ispektor@osdidk.pl tel. 531 641 425
software, design, hosting by Dobranet.pl