Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
Pytania do burmistrza

burmistrz Dobrej

Szanowni Państwo

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie dotyczące pracy naszego samorządu, to serdecznie zapraszam

Burmistrz Dobrej  
Tadeusz Gebler  

Kategorie
Inne... [36]
Kategoria: Komunikacja i drogi
Autor: Radek | Data: 2008-07-02 17:18:51 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Dlaczego wykonuje się remont ulicy w Miłkowicach, zamiast najpierw wykonać kanalizację co powinno być priorytetem dla wsi okołozbiornikowych Jeziorska Pozdrawiam
Odpowiedź:

Szanowny Panie Radku!

 

Uwaga Pana jest słuszna, choć proponowana inwestycja kolektora sanitarnego, oczyszczalni ścieków i zapewne kolektora deszczowego zdecydowanie przekracza możliwości finansowe gminy. Należy jednocześnie stwierdzić, że w przyszłości w/w inwestycje należy zrealizować jeżeli chcemy aby teren Zbiornika Jeziorsko był atrakcyjny dla turystów.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Dobrej

Autor: Ewelina i Marek Witaszczyk | Data: 2008-06-01 08:52:40 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Czy będzie oświetlona droga powiatowa od początku zapory w Skęczniewie do początku wsi? I czy bedą oczyszczone pobocza żeby było można bezpieczniej się poruszać po drodze?
Odpowiedź:

Szanowni Państwo Ewelina i Marek Witaszczykowie.

W odpowiedzi na Państwa zapytania wyjaśniam, że :

- w najbliższym czasie nie przewiduję inwestycji oświetlenia drogi powiatowej od zapory w stronę Wsi Skęczniew. Zapytanie traktuję jako wniosek, który przekażę Radzie Miejskiej przy planowaniu inwestycji na najbliższe lata. Obecnie realizujemy program oszczędnościowy oświetlenia drogowego i ulicznego, który polega na wymianie lamp oraz czujników zmierzchowych na foto-zegary. Zaoszczędzone pieniądze będziemy przeznaczać na dodatkowe oświetlenie dróg i ulic.

- w/w droga jest drogą powiatową, za którą odpowiada Starosta Turecki. Mamy zapewnienie, że wszystkie drogi powiatowe zostaną oczyszczone z krzewów.

Z poważaniem
Andrzej Piątkowski

Autor: marcin | Data: 2008-05-25 13:33:59 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
chciałbym się dowiedzieć czy zostanie wyremontowana droga biegnąca od ul.kilińskiego do ośrodka zdrowia tj.ul.wiatraki?ponieważ po kilku awariach instalacji wodnej jest ona w opłakanym stanie.i jeszcze jedno pytanie kiedy zostanie zrobiony parking na ul.słowackiego przy tamtejszych blokach?
Odpowiedź:

Szanowny Panie Marcinie

Doskonale rozumiem Pana niepokój i niezadowolenie wynikające ze złego stanu nawierzchni ul. Wiatraki. Ulica, tak jak wiele innych wymaga nowej nawierzchni asfaltowej. W każdym roku planowany jest remont ulic w Dobrej. W tym roku remontujemy łącznik ulic Narutowicza i Kilińskiego. Pana wniosek zostaje przyjęty do realizacji na kolejne lata. Wiem również, że konieczny jest wskazany przez Pana parking przy ul. Słowackiego. Rozpoczęte są negocjacje ze wspólnotą mieszkaniową, które mam nadzieje przyniosą oczekiwany efekt.

Z poważaniem
Andrzej Piątkowski

Autor: robert | Data: 2008-05-02 16:02:22 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Kiedy mieszkańcy Żeronic, będą mieli utwardzoną drogę do koscioła w Boleszczynie
Odpowiedź:

Szanowny Panie Robercie

W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące utwardzenia drogi Żeronice-Boleszczyn (rozumiem, że chodzi Panu o dywanik asfaltowy) informuję, że w pierwszej kolejności pokrywamy asfaltem drogi, którymi jeżdżą autobusy szkolne. Według tych kryteriów ta droga nie jest ujęta do przebudowy w ciągu trzech najbliższych lat.Rozumiem Pana troskę i też widzę potrzebę w/w inwestycji. Problem tylko leży w koniecznych środkach finansowych.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Dobrej
Andrzej Piątkowski
Autor: Jan | Data: 2008-01-21 14:40:11 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Panie Burmistrzu, mam następujace pytanie: czy i kiedy zostanie wyremontowana, ewentualnie naprawiona ulica Narutowica? Szczególnie odcinek tuż obok przedszkola jest w coraz gorszym stanie. Dziękuje za odpowiedz, pozdrawiam.
Odpowiedź:

Szanowny Panie Janie!

Zwraca Pan swoje zastrzeżenia do stanu ul. Narutowicza jednocześnie wskazując na konieczność naprawy tej ulicy przy przedszkolu. Sądzę, że nastąpiła pomyłka w nazwie ulic. Ulica Dekerta od budynku gminy jest drogą powiatową. Wielokrotnie zabiegaliśmy i zabiegamy o naprawę tej ulicy u Starosty Tureckiego. Najlepszym rozwiązaniem jest nowa nawierzchnia, która może być wykonana ale dopiero po wybudowaniu kolektora deszczowego i sanitarnego w tej ulicy.

Reasumując stwierdzam, że ulica Dekerta nie będzie budziła zastrzeżeń po wykonaniu w/w inwestycji.

Z wyrazami szacunku
Burmistrz Dobrej

Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
reklama:
Zadaj pytanie burmistrzowi
Czerwonym kolorem oznaczono pola wymagane!
Burmistrz odpowiada na pytania w ciągu 30 dni.
Kalendarz imprez na 2019 rok
Kalendarz imprez na 2019 rok_2
<< 2020 >>
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Strona Główna | Redakcja | Regulamin | Polityka Prywatności
© 2008-2020 dobra24.pl
Inspektorem ochrony danych jest Pani Ewa Galińska.
Kontakt mailowy ispektor@osdidk.pl tel. 531 641 425
software, design, hosting by Dobranet.pl