Komunikat. Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o ich używaniu w naszej Polityce Prywatności oraz dowiedz się jak zmienić ustawienia cookie na stronach producenta Twojej przeglądarki. Korzystając z portalu dobra24.pl wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami swojej przeglądarki. [x] ZAMKNIJ
Pytania do burmistrza

burmistrz dobrej

Szanowni Państwo

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zadać pytanie dotyczące pracy naszego samorządu, to serdecznie zapraszam

Burmistrz Dobrej  
Andrzej Piątkowski

Kategorie
Inne... [24]
Kategoria: Komunikacja i drogi
Autor: Zaniepokojony | Data: 2016-04-07 09:41:22 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Dzień dobry Panie Burmistrz mam takie pytanie czy przy ul Słowackiego można zrobić jakieś progi zwalniając gdyż niektórzy mieszkańcy jeżdżą jakby to była autostrada a tam jest dużo małych dzieci dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź:

W odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwości wykonania progów zwalniających na Placu Słowackiego w Dobrej uprzejmie informuję, że problem zostanie omówiony na spotkaniach wspólnot mieszkaniowych. Wnioski ze spotkań zostaną przedstawione Radzie Miejskiej w Dobrej.
 

Z poważaniem 
Andrzej Piątkowski
Burmistrz Dobrej

Autor: mieszkanka gminy | Data: 2016-01-14 19:41:21 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam Panie burmistrzu bardzo czesto jezdze drogą Dobra Piekary i z powrotem. Moje pytanie brzmi dlaczego droga ta nie jest posypywana piachem w okresie zimowym. Jest to droga gminna czy powiatowa? Bo przejechać tam po tym lodzie to porażka. Pozdrawiamy.
Odpowiedź:

W odpowiedzi na pytanie dotyczące utrzymania zimowego drogi powiatowej Dobra-Piekary uprzejmie wyjaśniam, że:

- droga łącząca miasto Dobra i miejscowość Piekary należy do Zarządu Dróg Powiatowych w Turku i to właśnie do tej instytucji często kierujemy wnioski zmierzające do stałej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem okresu zimowego.

 

 

   Z poważaniem

 

Andrzej Piątkowski

  Burmistrz Dobrej

Autor: Ratownik | Data: 2015-07-19 12:00:45 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Szanowny Panie Burmistrzu.

Chciałbym poruszyć bardzo ważną kwestię dotyczącą nie tylko komunikacji ale także bezpieczeństwa. Odnośnie oznakowania naszej gminy, które jest tragiczne. Chodzi tutaj między innymi o oznakowanie miejscowości, nazw ulic oraz numerów domów. W innych gminach istnieją oznaczenia, które w znacznym stopniu ułatwiają odnalezienia docelowego miejsca podróży. Ja jednak chciałbym zwrócić na o wiele poważniejszy aspekt takowego oznaczenia, ponieważ jestem ratownikiem i niejednokrotnie spiesząc ludziom na pomoc szukam danego adresu mówiąć kolokwialnie na ślepo... Jak dobrze wiemy dla ratowania życia ludzkiego liczy się każda sekunda dlatego zwracam się do Pana Burmistrza ale i również do całej Rady Miejskiej o podjęcie działań, które poprawią oznakowanie całej naszej gminy co ułatwi niesienie pomocy potrzebującym. Bardzo proszę o rychłe rozpatrzenie mojej prośby, gdyż w niektórych przypadkach jest już za późno.....
Odpowiedź:

Szanowny Panie Ratowniku!

 

Odpowiadając na Pana pytanie dotyczące oznakowania ulic, miejscowości i numerów posesji informuję, że:

- od pięciu lat oznakowane są ulice w Dobrej, natomiast od ubiegłego roku wspólnie z sołtysami określiliśmy potrzeby w tym zakresie w sołectwach, które zostały zrealizowane,

- notorycznie uzupełniamy konieczne oznakowania, o które wnioskują sołtysi,

- proszę więc o konkretne wskazanie ewentualnych braków w miejscowości, w której tych tabliczek brakuje.

 

 

   Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

  Burmistrz Dobrej

Autor: Katarzyna | Data: 2014-10-23 20:16:51 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Panie Burmistrzu, dlaczego rano tj.6.30 w całym mieście panują egipskie ciemności. Nadszedł już sezon jesienno zimowy gdzie lampy powinny świecić się dłużej rano. Dzieciaki boją się przed 7.00 rano iść na przystanek bo jest zupełnie ciemno. Nie wiem dlaczego tylko w Dobrej tak się dzieje, bo już np. wjeżdżając do Kowali Pańskich lampy o tej godzinie się palą, nie mowiąc już o Turku.
Odpowiedź:

Szanowna Pani Katarzyno

Informuję, iż obowiązki Gminy w zakresie utrzymania oświetlenia miejsc publicznych wynikają z następujących aktów prawnych:

- ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. tj. z 2013 r. poz. 594, z późn. zm.) stanowi:

Art. 7 ust. 1. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty należy do zadań własnych gminy. W szczególności zadania własne obejmują sprawy:

2) gminnych dróg, ulic, mostów, placów (...)

14) porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli (...),

- ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. tj. z 2012 r. poz. 984, z późn. zm.) stanowi:

Art. 18 ust. 1. Do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe należy: (...)

2) planowanie oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy;

3) finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na terenie gminy.

Przy czym w art. 3 pkt 22 zdefiniowano finansowanie oświetlenia jako finansowanie kosztów ich budowy i utrzymania.

 

Informujemy, że na terenie naszej Gminy obowiązuje zasada załączania i wyłączania lamp wg zegara astronomicznego, tzn. jest ruchoma i uzależniona od wschodu i zachodu słońca.

Na terenie miasta Dobra załączenie lamp następuje: 45 minut po zachodzie słońca,

a ich wyłączenie następuje: 45 minut przed wschodem słońca

Na pozostałym terenie Gminy Dobra załączenie lamp następuje: 60 minut po zachodzie słońca,

a ich wyłączenie następuje: 60 minut przed wschodem słońca.

Przypominamy ponadto, że w dniu 26 października nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy.

W dniu 23.10.2014r. wschód słońca był o godzinie 7:14, natomiast zachód o 17:26

Roczne utrzymanie (p.w. energia) oświetlenia ulicznego i drogowego na terenie Gminy Dobra to koszt  200 tys. zł.

W przypadku wydłużenia czasu oświetlania tylko o godzinę oznaczałoby to podniesienie kosztów o 20 tys. zł.

 

W przypadku, który Pani opisuje mogło dojść do awarii oświetlenia.

Awarie są niezwłocznie zgłaszane podmiotowi odpowiedzialnemu i są w ciągu 12 godzin naprawiane.

Utrzymaniem i konserwacją oświetlenia ulicznego i drogowego zajmuje się Przedsiębiorstwo: Oświetlenie Uliczne i Drogowe Sp. z o.o. w Kaliszu z siedzibą ul. Wrocławska 71A, 62-800 Kalisz.

Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

Burmistrz Dobrej

Autor: mieszkaniec żeronic | Data: 2014-10-14 23:38:25 | Kategoria: Komunikacja i drogi
Pytanie:
Witam panie Burmistrzu, dziękuje za wyczerpującą odpowiedz odnośnie chodnika przy drodze Przykona-Dobra.Zrozumiałem że włodarze gminy Przykona prowadzą bardziej owocne negocjacje i rozmowy ze Starostwem Powiatowym w Turku,skoro chodnik kończy się na granicy gmin.Ubolewam nad tym bardzo.
Odpowiedź:

Szanowny Panie Mieszkańcu Żeronic,

W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące chodnika przy drodze powiatowej w Żeronicach oraz relacji Gminy Przykona i Gminy Dobra ze Starostwem Powiatowym w Turku informuję, że:

- przykładem dobrych relacji naszej gminy ze Starostwem Powiatowym w Turku jest inwestycja na drodze powiatowej Dobra- Żeroniczki oraz ostatnia wspólna inwestycja; chodnik na ulicy Kościuszki w Dobrej oraz wiele prac naprawczych i konserwacyjnych na drogach i rowach,

- sądzę, że daleki jest Pan od porównywania możliwości inwestycyjnych Gminy Przykona z naszą gminą, a jeżeli jest inaczej to proszę o zapoznanie się z budżetami w/w gmin.

 

 

Z poważaniem

Andrzej Piątkowski

Burmistrz Dobrej

Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7]
reklama:
Zadaj pytanie burmistrzowi
Czerwonym kolorem oznaczono pola wymagane!
Burmistrz odpowiada na pytania w ciągu 30 dni.
HARMONOGRAM IMPREZ NA 2017 ROK
HARMONOGRAM IMPREZ NA 2017 ROK
HARMONOGRAM IMPREZ NA 2017 ROK
<< Lipiec 2017 >>
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
software, design, hosting by Dobranet.pl